Aktualności

Innowacyjny materiał przyszłości

14-01-2021

Nasz główny cel: dbałość o najwyższą jakość produkowanego betonu i zaawansowane technologie uszlachetniania nawierzchni, doprowadziły do powstania unikatowych produktów w ofercie FORBET.

Do szerokiej kolekcji materiałów betonowych dołączyła nowa grupa produktowa TOPLine – idealne rozwiązanie w twoim ogrodzie, tarasie, czy miejskim patio.

Różnorodność kolorystyczna i strukturalna harmonijnie współgra z różnymi stylami aranżacyjnymi przestrzeni prywatnej i publicznej. Naturalne kamienie szlachetne i beton poddany precyzyjnej obróbce to oryginalne realizacje nawierzchni, elewacji czy ogrodzeń. Chcąc stworzyć spójną aranżację do kompozycji możemy włączyć, przygotowane w tym samym stylu i kolorystyce stopnie betonowe oraz elementy małej architektury takie jak palisady czy obrzeża.

Unikatowość materiałów TOPLine   tkwi w naturalnych tworzywach i urozmaiconych strukturach, które w zależności od potrzeb inwestora i wyobraźni projektanta możemy indywidulanie przygotować. Godny uwagi jest fakt, że beton jest materiałem ekologicznym – wytwarzanym z wysokiej jakości surowców naturalnych z domieszką wody i dodatkami mineralnymi, przez co charakteryzuje się najmniejszym śladem węglowym w stosunku do innych materiałów budowalnych. Dodatkowo o jego wartości ekologicznej świadczy fakt, że  beton jest materiałem, który w 100%. podlega recyklingowi.

Na początek w grupie produktów TOPLine  prezentujemy materiały  polerowane z dodatkowym parametrem antypoślizgowości. Polerowane powierzchnie charakteryzują się subtelną delikatnością, a strukturalne reliefy podnoszą właściwości antypoślizgowe betonu. Indywidualnie dobrany wzór, głębokość struktury, wklęsły lub wypukły deseń pozwala stworzyć bezpieczne i przyjazne nawierzchnie. Użytkownicy przestrzeni mogą bez obaw poruszać się w trudnych warunkach atmosferycznych, a nieprzyjemne poślizgnięcie się w znaczącym stopniu zostaje wyeliminowane. Struktura ryfla daje poczucie doskonałej przyczepności w każdych niemal warunkach wilgotnościowych.

Nasze płyty Lustria NEO-Slip tak jak wszystkie produkty betonowe są odporne na mróz i zmienne warunki atmosferyczne. Kształtowanie powierzchni produktu przy zastosowaniu innowacyjnych technologii nie wpływa na właściwości normatywne betonu. Przy standardowym użytkowaniu nawierzchni obróbka nie ma znaczenia dla żywotność i trwałość materiału, wręcz przeciwnie podnosi jej walory estetyczne. Gładka faktura poleru jest bardzo komfortowa w użytkowaniu i zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Druga kolekcja w grupie produktów TOPLine  to linia Elevatia  –  betonowe materiały elewacyjne do kreowania powierzchni pionowych polerowanych lub strukturalnych z ornamentami 3D. Trójwymiarowe motywy charakterem struktury, deseniem i kolorem mogą być spójne z grupą Lustria NEO-Slip.

Dzięki wysokim możliwościom technologicznym i dynamicznym działaniom produkcyjnym możemy wykreować spersonalizowane aranżacje i pojedyncze dekory. Całe założenie koncepcyjne może stać się odrębnym indywidualnym projektem ze strukturalnym bogactwem wzorów 3D. Innowacyjna technologia pozwala na realizację niezliczonych ilości dekorów - ogranicza nas tylko wyobraźnia.