Aktualności

Nowoczesne przestrzenie użytkowe z produktami marki Forbet.

07-09-2020

Otwarta przestrzeń, nawierzchnie betonowe, starannie przystrzyżony nasycony zielenią trawnik, tworzący jedną linię z tarasem i inne rozwiązania minimalistyczne są najbardziej charakterystycznymi cechami ogrodów nowoczesnych. W aranżacji tego rodzaju przestrzenie wykorzystuje się proste formy, elementy wyposażenia, ograniczoną ilość barw oraz rodzaju użytych materiałów. Marka Forbet, z myślą o sympatykach stylu awangardowego przedstawia propozycję wykonania inspirujących rozwiązań, przy wykorzystaniu własnych produktów. 

Kreowanie przestrzeni w stylu modern jest zgodne z aktualnymi trendami. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, które można zastosowywać tworząc gustowne aranżacje o ekskluzywnym charakterze. Warto zapoznać się jednym z najbardziej modnych i uniwersalnych - beton. Beton jest bardzo trwałym surowcem, odpornym na działania warunków atmosferycznych, mrozoodpornych, stosunkowo tani i  łatwy w utrzymaniu czystości. Jego wyjątkowość polega na tym, że można z powodzeniem stosować w wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz jako budulec ścienny, podłogowy, jako materiał na nawierzchnię tarasowe, ogrodowe czy podjazdy. Ze względu na swoją kolorystykę i surowy charakter ma za zadanie podkreślenie piękno natury i otoczenia. Domy o surowej, ascetycznej bryle, w prostych kształtach z elementami szkła i stali, utrzymane w monochromatycznych barwach doskonale będą współgrać z betonową formą nawierzchni.

Do grupy awangardowych nawierzchni zaleczamy kostki i wielkoformatowe płyty betonowe, które tworzą  przestrzeń zgadną z założeniem architektury modernistycznej. Stanowią unikalna ozdobę przydomowych ogrodów i pojazdów. W role tą doskonale wpisują się produkt marki Forbet m.in. Płyta Chodnikowa 50x50. Zgodnie z aktualnymi trendami, postulującymi obecność surowego betonu w architekturze, płyta doskonale sprawdzi się też na tarasach lub w otoczeniu inwestycji  HORECA. Dostępna w kolorze szarym. Dzięki wytrzymałości oraz klasycznym formatom umożliwia projektowanie eleganckich i trwałych powierzchni, które idealnie komponują się z każdym domem lub ogrodem w nowoczesnym stylu. Forma większych płyt może stanowić przeciwwagę i estetyczne uzupełnienie dla innych, bardziej złożonych form architektonicznych. Ogromny zainteresowaniem cieszą się również wśród naszych Klientów nawierzchnie z kostki betonowej. Modne, stylowe i jednocześnie funkcjonalne produkty, pozwolą na kreowanie nawierzchni o czystej formie surowego betonu lub zdecydowanych barwach, od żółtej do brązowej. Proponujemy Państwu produkt o nazwie Hool Standard z linii Standard, pozwala tworzyć powierzchnie nawiązujące do typowych bruków klinkierowych. Dzięki swej prostocie, łatwości w układaniu i możliwym  kompozycjom kolorystycznym jest stosowana zarówno w aranżacjach ogrodowych - tarasy, ścieżki, jak i infrastrukturze drogowej.

Elementami nowoczesnej architektury ogrodowej to nie tylko nawierzchnia. Doskonałym uzupełnieniem jest galanteria betonowa. W kolekcji marka Forbet wyróżniamy szereg elementów palisadowych. Wykorzystuje się je najczęściej  w formowaniu kwietników, obrzeży, klombów, skalniaków, także do budowy murków, schodów, podjazdów, tarasów oraz do zabezpieczenia skarp i poboczy. Różne formy kształtów, zróżnicowane faktury i szeroki zakres kolorystyczny pozwolą na dostosowanie produktów do każdej przestrzeni ogrodowej. Jednak nie mogą umknąć nam uwadze, dekoracyjne elementy przestrzennej aranżacji otoczenia. Przyjmują one zazwyczaj formę geometrycznych kształtów ( sześcianów, kul),  dostępne są  w różnych wariantach kolorystycznych, fakturach. Z betonu architektonicznego powstają m.in. meble tarasowe i leżaki, z powodzeniem mogą  zastąpią te tradycyjne drewniane, z rattanu i tworzyw sztucznych. Betonowe meble dzięki surowości i minimalistycznemu wzornictwu doskonale komponują się z prostymi projektami. Betonowe donice to produkty, które także bardzo często pojawiają się w aranżacjach ogrodów i trasów. Obecna technologia pozwala na tworzenie wyrobów o różnych formach, kolorach i kształtach. Warto podkreślić, iż beton jest materiałem doskonale współgrającym z naturą, bardzo wytrzymałabym i pięknym w swej surowej prostocie, wydaje się że jest jednym z najlepszych surowców do wykorzystania w ogrodzie.